MATEUSZ BIJE REKORDY, JAGODA ZOSTAWIA KONKURENCJĘ DALEKO W TYLE … CZYLI MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW W PRADZE

20160702 162823

W dniach 29 czerwca - 03 lipca 2016 roku w stolicy Czech – Pradze – odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce. Nasze Stowarzyszenie reprezentowało dwoje najmłodszych lekkoatletów - Mateusz Owczarek i Jagoda Kibil.

Na Mistrzostwach Świata Juniorów w Pradze zawodnicy Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” tradycyjnie już zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy oraz zajęli zaszczytne miejsca na podium.

Jagoda Kibil w grupie T35 Open w biegu na 200 m zajęła 1 miejsce, w grupie Open w biegu 100 m zajęła 2 miejsce.

Mateusz Owczarek w grupie F37 skok w dal zajął 3 miejsce, z wynikiem 5,46 m – jest to jego nowy rekord życiowy, zaś w biegu na 100 m - 2 miejsce z wynikiem 12,66 sek. i to jest jego najlepszy wynik w tym sezonie.

Tak wspaniałe wyniki osiągane są dzięki ciężkiej pracy naszych zawodników, jak również dzięki zaangażowaniu trenera – Jacka Szczygła. Zawodnicy biorą udział w systematycznych treningach dzięki wsparciu min. Ministerstwa Sportu i Turystyki uzyskanemu za pośrednictwem PZSN „START” w Warszawie.