CPISRA World Games Sant Cugat Hiszpania 2018

received 2286584051588332

W dniach 06 - 11.08.2018 w hiszpańskim Sant Cugat odbyły się zawody z cyklu CPISRA World Games. Do rywalizacji przystąpiło ponad 500 zawodników z 25 krajów. Rywalizowali oni miedzy innymi w konkurencjach lekkoatletycznych, w boccia, w pływaniu. Polska reprezentacja, która liczyła 19 zawodników, zdobyła łącznie 44 medale, w tym: 26 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych.

Wśród powołanych na tę imprezę znaleźli się również zawodnicy Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”. Mowa tu o Jagodzie Kibil (klasa T35), która zdobyła dwa złote medale na dystansach 100m i 200m oraz o Mateuszu Owczarku (klasa T37), który zdobył złoty medal w skoku w dal, a w biegu na 100 metrów uplasował się na 4 miejscu.

Gratulujemy naszym reprezentantom udanych występów.