VII Ogólnopolski Turniej w Boccia Osób Niepełnosprawnych Kozienice 2023

IMG 0242

Za nami siódma edycja Ogólnopolskiego Turnieju w Boccia Osób Niepełnosprawnych. W dniach 03-05.03.2023r. na hali sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu rywalizowało 72 zawodników z piętnastu klubów-organizacji z całej Polski zrzeszających osoby niepełnosprawne. Rywalizacja podzielona była na rozgrywki drużynowe oraz rozgrywki indywidualne. Organizatorem Turnieju było Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” w Radomiu. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Arkadiusz Borczuch Prezes RSSiRON „START”.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna WTZ Maratońska I w składzie: Konrad Bartel, Bartłomiej Jażdżyk, Mikołaj Żyła. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła drużyna SOSW Korczak I w składzie: Ernest Mital, Mateusz Kozłowski, Wiktor Rogala. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna START Radom II w składzie: Sebastian Kacprzak, Marek Lorenc, Tomasz Zawisza. Czwarte miejsce zajęła drużyna ZSS Wołomin w składzie: Weronika Rembelska, Kamil Rosłon, Bartłomiej Świątkowski. Piąte miejsce zajęła drużyna BeActive Kielce I w składzie Anna Kumór, Andzrej Janowski, Mirosław Niedbalski. Szóste miejsce zajęła drużyna "Radość Życia" Sandomierz I w składzie: Marek Ślaski, Mateusz Charymski, Konrad Mikus.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Żyła Mikołaj (WTZ Maratońska), drugie miejsce Świątkowski Bartłomiej (ZSS Wołomin), trzecie miejsce Waksmundzki Mateusz (ZSiR START Kielce), czwarte miejsce Bartel Konrad (WTZ Maratońska), piąte miejsce Janowski Andrzej (BeActive Kielce), szóste miejsce Charymski Mateusz ("Radość Życia" Sandomierz), siódme miejsce Zawisza Tomasz(START Radom), ósme miejsce Kucharczyk Adrian (WTZ Borkowice).

Wszyscy zawodnicy, którzy w rozgrywkach drużynowych zajęli miejsca 1-6 oraz w rozgrywkach indywidualnych miejsca 1-8, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dla uczestników Turnieju organizator zapewnił również wyżywienie i zakwaterowanie.

Zawody mogły się odbyć dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą rywalizację. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy na kolejną edycję Turnieju.