Podsumowanie Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski U17 i U20 - Kozienice, 20-22.05.2022

IMG 2820

W miniony weekend na stadionie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu im. Marka Łuczyńskiego rywalizowała czołówka młodych lekkoatletów. W odbywających się w dniach 20-22.05.2022 roku Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U17 i U20 wzięło udział 81 zawodników z 21 klubów sportowych z całej Polski. Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START”, współorganizatorem Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”. Mistrzostwa sfinansowane zostały ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Kozienice.

W klasyfikacji medalowej Klubów na pierwszym miejscu uplasował się SSR START Poznań z dorobkiem 22 medali (7 złotych, 7 srebrnych, 8 brązowych). Drugie miejsce zajął PSSON START Białystok z 13 medalami (5 złotych, 7 srebrnych, 1 brązowy). Na trzecim miejscu uplasował się GZSN START Gorzów Wlkp. gromadząc na swoim koncie 17 medali (5 złotych, 6 srebrnych, 6 brązowych).

Najlepsze wyniki punktowe w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U17 i U20 uzyskali:

2. Morawski Michał (F64) AZS AWF Kraków Kula U20 – 486 punktów

3. Jutrzonka Maciej (F40) SRS SZANSA-START GDAŃSK/UKS Olimpijczyk Skorzewo Kula U17 + U20 – 454 punkty

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników zawodów organizatorzy zapewnili nocleg i wyżywienie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom osiągniętych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów sportowych.